Kas ir demokrātija

Demokrātija ir valsts pārvaldes sistēma, kur vara pieder tautai vai tās ievēlētajiem pārstāvjiem.  Arī Latvijā valda demokrātija un tā izpaužas mums dodoties uz vēlēšanu iecirkņiem un atdodot savu balsi par politiskajiem spēkiem kas pārvaldīs mūsu valsti.

Demokrātijas pirmsākumi ir meklējami jau 6 gs. pirms mūsu ēras, senajā Grieķijā. Tur, demokrātija izpaudās ļoti uzskatāmi. Katrs pilsonis kurš vecāks par 20 gadiem piedalījās tautas sapulcēs kur varēja balsot par dažādiem lēmumiem un katram bija iespēja tieši ietekmēt lēmumu pieņemšanu. Savā ziņā,  var teikt ka līdz mūsdienām šī demokrātijas forma nav saglabājusies.  Mūsdienās,  mēs ievēlam savus pārstāvjus ar cerību,  ka viņi rīkosies godprātīgi un nesīs pozitīvas izmaiņas esošajā iekārtā.

Demokrātijai ir daudz plusu, bet ir arī mīnusi. Kā vienu no lielākajiem mīnusiem var minēt vēlēšanas. Politiskie spēki nāk klajā ar lieliem solījumiem,  skaistām reklāmas kampaņām,  cenšas pārliecināt pārējo tautu ka tieši viņi ir tie, kas varēs mums sniegt labāko. Diemžēl, bieži vien, tā ir tikai reklāma un solījumi ir tukši. Protams, mēs paši ievēlam šos pārstāvjus,  bet ne vienmēr tas ir labākais ko varam izdarīt. Varam paši veidot savus politiskos spēkus,  bet ir grūti cīnīties ar valdošās elities ietekmi uz jau esošo sistēmu. Demokrātija mums dod iespējas pieņemt un ietekmēt lēmumus, ko mums noteikti ir jāizmanto, lai padarītu savu valsti tādu kad auto vēlamies redzēt.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *