Kas ir solidaritātes nodoklis?

Solidaritātes nodoklis ir viņš no Latvijā maksājamajiem nodokļiem. Šis nodoklis paredz ka personas, kuru ienākumi ir lielāki par konkrētu atzīmi, maksā nodokļus vairāk, savā ziņā.

Solidaritātes nodoklis ir tas nodoklis kurš ir jāmaksā tad, ja personas gadā samaksātās sociālās apdrošināšanas iemaksas sasniedz 52 400 Eiro gadā. Šī ir maksimālā summa kuru var iemaksāt šī nodokļa formā, bet personai saņemot vēl lielākus ienākumus un maksājot nodokli, pārējā summa kas tiek iemaksāta ir solidaritātes nodoklis.

Vieglākais skaidrojums ir tāds, ka ir noteikt maksimums cik var iemaksāt sociālajā nodoklī viena persona. Taču, ja šīs personas ienākumi ir tik lieli, ka arī pēc šiem 52 samaksātajiem tūkstošiem, nav samaksāts nodoklis par visu nopelnīto, tad no pārējiem ienākumiem ir jāmaksā solidaritātes nodoklis.

Šī nodokļa ienākumi nenonāk sociālajā budžetā vai citviet, bet gan tiek pa taisno iemaksāti valsts kopbudžetā. Šie nodokļi arī netiek pieskaitīti pensijai vai kam citam. Šis nodoklis nozīmē to, ka personas kuras pelna vairāk, nevar nonākt līdz situācijai ka konkrētie nodokļi ir jāmaksā tikai par daļu nopelnītā. Ja ir sasniegts nodokļa iemaksas maksimums, tad atliek tikai maksāt citu nodokli. Šis nodoklis neattiecas uz tiem, kuru ienākumi ir vidējās vai zemākās kategorijās, tas attiecas tikai uz ļoti lielu ienākumu saņēmējiem.

Laikā kad šāda nodokļa nebija, uzņēmumi kuri par darbiniekiem turpināja maksāt arī pēc sociālās apdrošināšanas iemaksu griestu sasniegšanas, katru gadu varēja saņemt nodokļu atmaksu. Ieviešot šādu nodokli, uzņēmumiem un uzņēmējiem nāksies turpināt maksāt nodokļu kā ierasts, bet šī pārmaksātā summa vairs nebūs pakļauta nodokļu atgriešanai. Šie nodokļu ienākumu nonāks valsts budžetā un varēs palīdzēt mūsu valsts attīstībai, nevis atgriezties pie uzņēmējiem un darbiniekiem kuru algas ir tik lielas, ka šāda pārmaksa ir radusies. Tas ļauj izlīdzināties nodokļu slogam nedaudz vienmērīgāk starp nodokļu maksātājiem. Tie kas saņem ļoti daudz arī maksā vairāk nekā tie, kas saņemt daudz, daudz mazāk. Bet galvenokārt, nodokļa griesti neļauj izvairīties no pilnīgas nodokļu nomaksas.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *